COSMELAN-DERMAMELAN İLE LEKE TEDAVİSİ | Uzm. Dr. İlkay İÇKE

COSMELAN-DERMAMELAN İLE LEKE TEDAVİSİ | Uzm. Dr. İlkay İÇKE

Leke oldukça sık görülen bir dermatolojik rahatsızlıktır. Bu konuda hastadan iyi bir öykü almak, gerekirse tetkikler yapmak ve tanıya girmek önemlidir. Düzgün konulmuş bir endikasyonla lekeyi tedavi etmek karşılaşılan üzücü durumları önleyecektir.


Lekenin derinliğine, hastanın deri tipine, coğrafi koşullara göre krem tedavisi, yüzeyel peeling, mezoterapi, P.R.P.tedavisi ve enzimatik peeling gibi tedaviler uygulanmaktadır.

Kliniğimde leke tedavisinde enzimatik peeling (Cosmelan-Dermamelan tedavisi) yöntemini birçok hastamda uyguluyorum. 
Öncelikle hastayla işlem ve süreçle ilgili bir görüşme yapıyorum. Daha sonra hastaya leke tedavi kiti içinde bulunan maskeyi uyguluyorum. Hastayı ilk bir aylık süreçte çok yakından takip ediyorum. Tedavi protokolü içinde yer alan leke tedavi ev devam kremine kontrolüm sonrasında başlatıyorum. 
Daha sonra aylık aralıklarla hastayı kontrol ediyorum. Leke tedavi devam kremi ve güneş koruyucu kremini düzenli kullanımı konusunda hastayı sürekli uyarıyorum. Tekrarlayabilme olasılığı olan lekeyi önlemek ve başarılı bir tedavi için bu çok önemlidir.

Cosmelan-Dermamelan leke tedavisi ile dikkatli ve kurallara uyan bir hastada oldukça yüz güldürücü sonuçlar alıyorum.

Uzm. Dr. İlkay İÇKE

logo mesoestetic

Mesoestetic Pharma Grup uluslararası bir ilaç şirketidir. Topikal uygulamalarda, medikal estetik tedavilerde, tıbbi cihazlarda, estetik profesyonellere yönelik kozmesötiklerin ve nutrasötiklerin araştırma, geliştirme ve pazarlık alanlarında uzmanlanmıştır.

mezoklinik link

Vizyonumuz müşteri mutluluğunu temel prensip kabul ederek, Türkiye kozmetik pazarına en son teknolojik gelişmeleri içeren ürünler sunmak ve Mezoklinik markasını aranan bir çözüm ortağı haline getirmektir.

Please publish modules in offcanvas position.